Aktualności - OSP Goniądz

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 
Śmiertelny wypadek w Mierkiennikach
 

 W dniu 8 maja 2017 roku około godziny 18.40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował zastęp SLRt z naszej jednostki do wypadku drogowego na trasie Mońki-Goniądz na wysokości miejscowości Mierkienniki.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe marki Audi i Fiat, którymi podróżowało pięć osób.

 
Dzień Strażaka
 
 Jak co roku za sprawą imienin patrona strażaków — św. Floriana,4 maja obchodzimy Dzień Strażaka.Druchowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Parafii św. Agnieszki w gminie Goniądz uczcili ten dzień podczas uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez ks.Tomasza Popławskiego.


 
Warta przy Grobie Pańskim
 


Strażacka warta przy Grobie Pańskim, to tradycja nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Tak i w tym roku strażacy z naszej OSP pełnili przez całą noc wartę honorową przy Grobie Pańskim , natomiast w Niedzielę Wielkanocną o godz.600 uczestniczyli ze sztandarem w uroczystej procesji i Mszy Świętej Rezurekcyjnej.
 
 
Wywrócona ciężarówka
 
16 lutego 2017 roku  Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował naszą jednostkę do wypadku samochodu ciężarowego w pobliżu miejscowości Żodzie gm. Mońki
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono,że na łuku drogi krajowej nr 65 leży na boku samochód ciężarowy z przyczepą.Zestaw przewoził kurczaki w plastikowych pojemnikach.
 
 
Pożar sadzy w kominie
W dniu 12 lutego 2017 r. około godz 1.15 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował naszą jednostkę do pożaru sadzy w miejscowości Owieczki.

Po dojechaniu na miejsce stwierdzono,że palą się sadze w przewodzie kominowym.

 
 
Zebranie sprawozdawcze
 W dniu 04 lutego 2017 roku w świetlicy naszej jednostki odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP w Goniądzu. Zebranie otworzył Naczelnik OSP w Goniądzu, dh Adam Jędrys, który przywitał zaproszonych gości oraz krótko podsumował miniony rok. W zebraniu uczestniczył Burmistrz Goniądza Pan Mariusz Ramotowski,Komendant Powiatowy PSP w Mońkach st.bryg. Maciej Bolek,Kwatermistrz st.kpt. mgr inż. Andrzej Beczko,Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł.bryg. mgr inż. Krzysztof Stachurski,dh Karol Laskowski prezes ZOP ZOSP RP w Mońkach oraz Grzegorz Mocarski.
Zebranie przebiegło według następującego porządku:
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku zebrania.
4. Sprawozdanie z działalności.
5. Sprawozdanie finansowe.
6. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
7. Przedstawienie projektu planu działalności i planu finansowego na
rok bieżący.
8. Dyskusja.
9. Absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy.
10. Przyjęcie planu działalności i planu finansowego.
11. Wolne wnioski.
12. Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków do realizacji.
13. Zakończenie zebrania.


 
 
Pokaz ratownictwa lodowego w Goniądzu
     27 stycznia 2017 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu przeprowadzili na rzece Biebrza w Goniądzu pokazy z zakresu ratownictwa na akwenach wodnych. Ratownicy zademonstrowali uczniom przebywającym na zimowisku na terenie powiatu monieckiego sposoby postępowania w sytuacji, gdy dojdzie do załamania się pokrywy lodowej i wpadnięcia do wody.
 
 
Ćwiczenia w Osowcu Twierdzy 25 stycznia 2017 roku na starorzeczu Biebrzy w Osowcu-Twierdzy zostały zorganizowane ćwiczenia z zakresu ratownictwa na obszarach zalodzonych połączone ze szkoleniem dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.
W działaniach udział wzięli funkcjonariusze z KP PSP w Mońkach,druhowie z OSP Goniądz,Policjanci z monieckiej Komendy jak również przedstawiciel Biebrzańskiego Parku Narodowego.
 
 
Lodowisko
 


 

W dniu 06 stycznia 2017 roku przy współpracy pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu powstało lodowisko.Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 
 
Tragedia w Nowy Rok


W dniu 1 stycznia 2017r. około godziny 21.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował zastęp z naszej jednostki do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Zubole w gminie Trzcianne.
 Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się część obiektu, w którym znajdowały się 2 oddzielne mieszkania . 
 
 
Spotkanie opłatkowe


23 grudnia 2016r. w świetlicy naszej jednostki odbyło się tradycyjnie spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli druhowie OSP oraz zaproszeni goście,Mariusz Ramotowski-Burmistrz Miasta i Gminy Goniądz oraz st. kpt. mgr inż. Andrzej Beczko-z KP PSP w Mońkach.
   Odczytany został fragment Pisma Świętego,podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy świąteczne i noworoczne życzenia.

 
 
 
  W dniu 30 listopada 2016 roku około godziny 00.20 został zadysponowany zastęp SLRt z naszej jednostki do wypadku drogowego na ul. A.Mickiewicza,przy wyjeździe z Goniądza.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono iż jadący samochód osobowy marki Audi z nieznanych przyczyn ziechał z jezdni i dachował.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca akcji,odłączeniu dopływu prądu z akumulatora.Osoby poszkodowane wydostały się o własnych siłach i zostały przekazane  Zespołowi Medycznemu.
W akcji brało udział OSP Goniądz i JRG Mońki.
Miejsce zdarzenia przekazano policji.
Działania zakończono około godziny 3.20
Przypuszczalna przyczyna wypadku jest ustalana przez Policję w Mońkach


 
 
 
Ćwiczenia w zakładzie BETEX
    W dniu 25 października 2016 roku na obiektach zakładu produkcji spożywczej BETEX w Knyszynie, zostały przeprowadzone ćwiczenia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu monieckiego. Tematem ćwiczeń był wybuch kotła o mocy 700 kW, oraz pożar magazynu wielko powierzchniowego. Podczas działań strażacy z jednostek OSP KSRG w Knyszynie, Jasionówce, Krypnie, Długołęce i Goniądzu mogli sprawdzić swoje umiejętności w poruszaniu się w strefie zadymienia oraz gaszeniu pożarów wewnętrznych.
 W trakcie przeszukiwania zadymionych pomieszczeń odnaleziono dwie osoby poszkodowane, czytaj więcej>>>

 
 
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
18 września w Downarach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Anielskiej w Downarach, w której udział wzięli uczestnicy zawodów, zaproszeni goście oraz parafianie. Mszę świętą odprawił Ks. Ryszard Paszkiewicz. Następnie uczestnicy zawodów udali się na boisko przy Szkole Podstawowej, gdzie odbyły się Zawody Sportowo Pożarnicze.
Burmistrz Goniądza Mariusz Ramotowski powitał zaproszonych gości: Jana Zabielskiego – Wicewojewodę podlaskiego, Radosława Ruchlewicza przedstawiciela Kazimierza Gwiazdowskiego – Posła Rzeczypospolitej Polskiej, ks. Ryszard Paszkiewicz – Proboszcza Parafii MB Anielskiej w Downarach, Andrzeja Franciszka Daniszewskiego – Starostę Monieckiego, Mariana Magnuszewskiego – Zastępcę Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, st. kpt. mgr inż. Sławomira Szafrańskiego – Zastępcę Komendanta Powiatowego, Piotra Grochowskiego – kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mońkach, Wiesława Miarnowskiego, Krzysztofa Harasiuka – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Goniądzu, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wszystkich zebranych.
 
 
 
OSP Goniądz zwycięża w VI Pucharze Prezesa OSP w piłce nożnej
 W sobotę, 10 września, już po raz szósty odbył się turniej o Puchar Prezesa OSP w Białowieży w piłce nożnej pięcioosobowej dla jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawody organizowane zostały przez Ochotniczą Straż Pożarną w Białowieży.
W zawodach wzięło udział 8 zespołów, podzielonych na dwie, cztero zespołowe grupy. Już wstępna faza rozgrywek przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia. Do fazy finałowej nie awansowały dwie najlepsze drużyny z poprzedniego roku, czyli OSP Mielnik i OSP Malinniki. Ostatecznie o medale wałczyły: OSP Goniądz, KPPSP Hajnówka, OSP Hajnówka, OSP Goniądz i OSP Białowieża. Mecze półfinałowe były bardzo zacięte. Mimo ogromnego upału, żaden z zespołów nie odpuszczał. Z tej fazy rozgrywek zwycięsko wyszli strażacy z Goniądza i Białowieży czytaj więcej>>>

 
 
 
Pożar pustostanu
     W dniu 12 lipca 2016r. około godziny 1.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował zastęp z naszej jednostki do pożaru budynku mieszkalnego w Klewiance.
Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się dom drewniany kryty blachą; ogniem objęty  czytaj więcej>>>
 
 
 
Wypadek na DK 65
         W dniu 09 lipca 2016 roku około godziny 20.45 został zadysponowany zastęp SLRt z naszej jednostki do wypadku drogowego na DK65 w miejscowości Osowiec.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono iż jadący w kierunku Moniek samochód osobowy marki Dacia z nieznanych przyczyn ziechał  czytaj więcej>>>

 
 
 
POŻAR STODOŁY
W dniu 05 czerwca 2016 roku około godziny 12.10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował dwa zastępy z naszej jednostki do pożaru w miejscowości Łazy.Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się 
 
 
 
Zatrzymał się na słupie
   W dniu 24 maja 2016 roku około godziny 12.25 został zadysponowany zastęp SLRt z naszej jednostki do wypadku drogowego na drodze Goniądz-Mońki.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono iż jadący od strony Goniądza samochód osobowy marki Opel Vectra zjechał z jezdni i uderzył w słup,wywracając go.W wyniku czego doszło do  czytaj więcej >>>

 
 
 
Pożar stodoły
 W dniu 17 maja 2016 r. około godziny 19.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował zastęp z naszej jednostki do pożaru w miejscowości Sikory.
Po dojechaniu na miejsce stwierdzono,że pali się drewniana stodoła kryta blachą.
 
 
 
Święto Strażaków
 Jak co roku za sprawą “imie­nin” patrona stra­ża­ków — św. Flo­riana,4 maja obchodzimy Dzień Strażaka.Druchowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Parafii św. Agnieszki w gminie Goniądz uczcili ten dzień podczas uroczystej Mszy św. w kaplicy pod wezwaniem Św. Floriana.

 


 
 
 
                                               
    Z okazji Naszego święta-Dnia Strażaka całej Braci Strażackiej wyrazy szacunku i uznania.Niełatwa,bezinteresowna,trudna i odpowiedzialna jest służba strażacka.Służba pełna poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania ludzkiego życia,zdrowia i mienia.Ale i piękna gdy kończy się wdzięcznością innych,którym udało się pomóc w trudnej sytuacji.

   W tym uroczystym dniu dla Całej Braci Strażackiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym,życząc szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji gaśniczo-ratowniczych.

   Niech św. Florian nieustannie czuwa nad Nami,a Nasze rodziny otacza opieką duchową.
 
 
 
Ćwiczenia na obiekcie-Klub Fantazja
     19 kwietnia odbyły się ćwiczenia strażackie na obiekcie Dyskoteki Fantazja w Jaświłach. Tematem ćwiczeń była praca w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podczas akcji ratowniczo-gaśniczych w warunkach silnego zadymienia. Zadaniem ćwiczących ratowników było zlokalizowanie źródła pożaru oraz przeszukanie pomieszczeń i ewakuacja osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia.                                                                          
 Foto >>>
 
 
 
Ogień strawił budynek mieszkalny

   W dniu 28 grudnia 2015 r. około godziny 2.20 zostały zadysponowane dwa zastępy z naszej jednostki do pożaru domu w miejscowości Ołdaki.
Po dojechaniu na miejsce pożaru stwierdzono,że pali się drewniany dom kryty blachą.Ogniem obięty był ...  czytaj więcej >>>
 
 
 
Spotkanie opłatkowe
    20 grudnia 2015r. w świetlicy naszej OSP odbyło się spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli druhowie naszej jednostki oraz zaproszeni goście,Mariusz Ramotowski-Burmistrz Miasta i Gminy Goniądz oraz Andrzej Beczko-kwatermistrz KP PSP w Mońkach.Odczytany został fragment Pisma Świętego,podzieliliśmysię opłatkiem i złożyliśmy świąteczne i noworoczne życzenia.
 
 
 
Przymarznięty łabędź

   17 grudnia 2015r. około godziny 9.15 zastęp z naszej jednostki został zadysponowany do przymarzniętego łabędzia na fosie Osowiec Twierdza.Po dotarciu na miejsce i zlokalizowaniu łabędzia strażacy przystąpili do działań.

 
 
 
Wypadek na Wojska Polskiego

  W dniu 10 grudnia 2015 r. około godziny 10.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował zastęp SLRt z naszej jednostki do wypadku drogowego w Goniądzu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Grodzieńską.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono 


 
 
 
 20 października 2015 roku w wieku 59 lat odszedł od nas ś.p. dh. Jan Chilmon, wieloletni strażak OSP Goniądz.
 W ceremonii pogrzebowej uczestniczyły delegacje jednostek straży pożarnych gm. Goniądz,mieszkańcy Goniądza,oraz przedstawiciele grup aoskich.

"Ja jestem światłością świata.
Kto idzie ze Mną, nie będzie chodził w ciemności,
lecz będzie miał światło życia"
św. Jan
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego